Pola morficzne

Napisane przez  Piotr Kaliński poniedziałek, 27 styczeń 2014 13:06
Z punktu widzenia zdrowego rozsądku nie ma alternatywy dla materialnego świata. Przyjmuje się, że obiekty istnieją, niezależnie od tego czy jest ktoś, kto je obserwuje czy też nie. A jednak dzieje się dużo więcej, niż wychwytuje oko. Istnieje niematerialna komunikacja, o której mówi Rupert Sheldrake.
Stworzył on pojęcie stale ewoluujących pól morficznych, zawierających informacje o każdym żywym obiekcie. Te informacje przekazywane są z przeszłości do teraźniejszości za pomocą rezonansu morficznego. Kiedy oglądamy pewne formy zwierzęcego życia, takie jak mrówki, pszczoły, stada ptaków lub nawet ławice ryb, odkryjemy, że są one zdolne komunikować się ze sobą z zawrotną prędkością. Ludzie też są zdolni pojmować i być świadomymi otaczającego nas świata, z prędkością szybszą, niż nasze mózgi są w stanie przetworzyć dane. Pola morficzne rozciągają się w środowisku, łącząc nas z obiektami naszego postrzegania i pozwalają wpływać na nie przez nasze intencje. Poglądy Ruperta Sheldrake’a pokrywają się z poglądami fizyki kwantowej (temat „splątania cząsteczek”). Przykładem pola morficznego jest Matryca Energetyczna Richarda Bartletta.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 134325 razy
Dział: FIZYKA KWANTOWA
Więcej w tej kategorii: « Poglądy fizyki kwantowej

194878 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie bez podania źródła lub bez zgody autorów jest niezgodne z prawem.

© 2016 Katarzyna Świstelnicka i Piotr Kaliński