Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowe życie Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/26 09:30 #16056

• ruda_wiedzma
  • ruda_wiedzma Avatar
  • Heksa :)
  • Otrzymane podziękowania 2751
  • Oklaski: 0
Margo May napisał:
Ostatnio kilkakrotnie zdarzyło mi się usłyszeć od kogoś słowa: czy ty czytasz w moich myślach? Zarówno w kontakcie z obcą osobą, z którą pisałam, czy też w kontakcie bezpośrednim. To dziwne, patrzę na kogoś, mówię i okazuje się, że powiedziałam to, co zamierzała powiedzieć ta osoba.
Ale ja nie czytam w niczyich myślach. Ja myślę, że to są moje myśli. A jeśli nie są? Po prostu to jest w mojej głowie. Mam wrażenie, że Pole i ja to jedno. Nie wiem, gdzie kończę się ja, a gdzie zaczyna inny człowiek. Czy to moje uczucie, czy kogoś innego? Czy ja przestaję istnieć? Myślę jednocześnie z innymi? Czuję intencje każdej osoby, która stoi przede mną? Czuję, co ona czuje?
Znowu usłyszałam, że nie jestem normalna. Zapytałam Pole, dlaczego ktoś tak może o mnie myśleć? Zawsze wiem, że mi odpowie. Stąd poczułam dziś impuls odwiedzić przyjaciółkę, byłam tuż obok. Przypadkiem ta firma, dla której będę pracować, jest blisko jej domu. Powiedziałam jej o tym. Ona ze zrozumieniem wyjaśniła mi, że to przez doświadczenia.
Potrzebowałam to usłyszeć. Sama powiedziała, że wiele rzeczy jest w stanie zrozumieć dopiero teraz, gdy sama doświadczyła czegoś podobnego. Czym jest normalność? Oceniając coś lub kogoś, zawsze przyjmuje się jakiś punkt odniesienia. Jeśli dla kogoś normalnością jest spokojne życie, chodzenie co dzień do pracy, wracanie do rodziny i pójście spać, pielenie ogródka, budowanie domu, to owszem, jestem nienormalna. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć drugiego człowieka, jeśli nie mamy podobnych doświadczeń. Jego słowa będą czystą abstrakcją, bajką, niezrozumiałym bełkotem pomyleńca. Jego działania odstające od normy, wierzeń i przekonań różniących się od ogólnie przyjętych norm społecznych, będą niczym rytuał wiedźmy, czyste szaleństwo, może marnotrawstwo czasu, pieniędzy albo energii.
Wielu z was tutaj jest po jakichś doświadczeniach życiowych. Wszystko jedno jakich, czy to choroba czy inne trudne przeżycia. Od siebie zacytuję: sukcesem jest przejść przez piekło i nie stać się diabłem. Sukcesem jest umieć się uśmiechać po tym, gdy sięgnęło się dna bólu i rozpaczy, umieć pocieszyć kogoś innego, gdy samemu ma się ochotę płakać. Jak wielu innym, mój świat dawno się rozpadł. Legło w gruzach wszystko, w co kiedykolwiek wierzyłam. Ale nikt nie włoży moich butów, by móc zrozumieć. Zresztą i tak nic nie ma sensu, dopóki my mu go nie nadamy. Po co mi doświadczenia, jeśli nie służą nikomu i niczemu więcej? Pole mówi: oddaj to, co dostałaś, bo będzie na marne. I jakoś dziś mi tak smutno.
Cały czas uczę się żyć na nowo, widzieć piękno świata i doceniać cud życia na co dzień. Moje zajęcia są typowo logiczne, ale potrzeby duszy inne. Stoję złapana między dwoma różnymi światami. W jednym odnajduję się w świecie liczb i wykresów. Drugi jest czystą abstrakcją, czuciem, wiedzą znikąd czy zewsząd. Czy odczuwam konflikt? W sumie nie, bo czuję się prowadzona, zaopiekowana. Ufam. Nie potrafię spędzić kilku chwil bez muzyki. A potem nie myślę o niczym znajdując się w jakiejś pustce. Lubię być z ludźmi i lubię być bez nich. Jestem tu i tam. W ruchu i w bezruchu. Jakby sobą a czasem kimś innym albo zupełnie niczym. I to nie ma sensu i wcale nie musi mieć. To życie. Samo w sobie nawet nie ma głębszego znaczenia, jest po prostu cudem. Tylko ja mogę nadać temu wszystkiemu znaczenie...

Znaczy - my tu wszyscy jesteśmy......
Jedno z ciekawszych określen mnie brzmialo "pozytywnie pierdolnięta" - i tej wersji się trzymam
Ściskam Cię mocno w ten wtorkowy przedpołudnik :231309:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasia-moderator, Maur, naczelna, karola, Stefania, Margo, Hania, Zaczarowana, KROPKA, Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/26 15:14 #16119

• Justynka
  • Justynka Avatar
  • "Twoje postrzeganie wpływa na twoją rzeczywistość"
  • Otrzymane podziękowania 5505
  • Oklaski: 15
ruda_wiedzma napisał:
Margo May napisał:
Ostatnio kilkakrotnie zdarzyło mi się usłyszeć od kogoś słowa: czy ty czytasz w moich myślach? Zarówno w kontakcie z obcą osobą, z którą pisałam, czy też w kontakcie bezpośrednim. To dziwne, patrzę na kogoś, mówię i okazuje się, że powiedziałam to, co zamierzała powiedzieć ta osoba.
Ale ja nie czytam w niczyich myślach. Ja myślę, że to są moje myśli. A jeśli nie są? Po prostu to jest w mojej głowie. Mam wrażenie, że Pole i ja to jedno. Nie wiem, gdzie kończę się ja, a gdzie zaczyna inny człowiek. Czy to moje uczucie, czy kogoś innego? Czy ja przestaję istnieć? Myślę jednocześnie z innymi? Czuję intencje każdej osoby, która stoi przede mną? Czuję, co ona czuje?
Znowu usłyszałam, że nie jestem normalna. Zapytałam Pole, dlaczego ktoś tak może o mnie myśleć? Zawsze wiem, że mi odpowie. Stąd poczułam dziś impuls odwiedzić przyjaciółkę, byłam tuż obok. Przypadkiem ta firma, dla której będę pracować, jest blisko jej domu. Powiedziałam jej o tym. Ona ze zrozumieniem wyjaśniła mi, że to przez doświadczenia.
Potrzebowałam to usłyszeć. Sama powiedziała, że wiele rzeczy jest w stanie zrozumieć dopiero teraz, gdy sama doświadczyła czegoś podobnego. Czym jest normalność? Oceniając coś lub kogoś, zawsze przyjmuje się jakiś punkt odniesienia. Jeśli dla kogoś normalnością jest spokojne życie, chodzenie co dzień do pracy, wracanie do rodziny i pójście spać, pielenie ogródka, budowanie domu, to owszem, jestem nienormalna. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć drugiego człowieka, jeśli nie mamy podobnych doświadczeń. Jego słowa będą czystą abstrakcją, bajką, niezrozumiałym bełkotem pomyleńca. Jego działania odstające od normy, wierzeń i przekonań różniących się od ogólnie przyjętych norm społecznych, będą niczym rytuał wiedźmy, czyste szaleństwo, może marnotrawstwo czasu, pieniędzy albo energii.
Wielu z was tutaj jest po jakichś doświadczeniach życiowych. Wszystko jedno jakich, czy to choroba czy inne trudne przeżycia. Od siebie zacytuję: sukcesem jest przejść przez piekło i nie stać się diabłem. Sukcesem jest umieć się uśmiechać po tym, gdy sięgnęło się dna bólu i rozpaczy, umieć pocieszyć kogoś innego, gdy samemu ma się ochotę płakać. Jak wielu innym, mój świat dawno się rozpadł. Legło w gruzach wszystko, w co kiedykolwiek wierzyłam. Ale nikt nie włoży moich butów, by móc zrozumieć. Zresztą i tak nic nie ma sensu, dopóki my mu go nie nadamy. Po co mi doświadczenia, jeśli nie służą nikomu i niczemu więcej? Pole mówi: oddaj to, co dostałaś, bo będzie na marne. I jakoś dziś mi tak smutno.
Cały czas uczę się żyć na nowo, widzieć piękno świata i doceniać cud życia na co dzień. Moje zajęcia są typowo logiczne, ale potrzeby duszy inne. Stoję złapana między dwoma różnymi światami. W jednym odnajduję się w świecie liczb i wykresów. Drugi jest czystą abstrakcją, czuciem, wiedzą znikąd czy zewsząd. Czy odczuwam konflikt? W sumie nie, bo czuję się prowadzona, zaopiekowana. Ufam. Nie potrafię spędzić kilku chwil bez muzyki. A potem nie myślę o niczym znajdując się w jakiejś pustce. Lubię być z ludźmi i lubię być bez nich. Jestem tu i tam. W ruchu i w bezruchu. Jakby sobą a czasem kimś innym albo zupełnie niczym. I to nie ma sensu i wcale nie musi mieć. To życie. Samo w sobie nawet nie ma głębszego znaczenia, jest po prostu cudem. Tylko ja mogę nadać temu wszystkiemu znaczenie...

Znaczy - my tu wszyscy jesteśmy......
Jedno z ciekawszych określen mnie brzmialo "pozytywnie pierdolnięta" - i tej wersji się trzymam
Ściskam Cię mocno w ten wtorkowy przedpołudnik :231309:

Ruda :231309:
MargoMay :2313311:
Za tę wiadomość podziękował(a): Stefania, Hania, ruda_wiedzma, Zaczarowana, KROPKA, Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/26 16:16 #16131

• Verena
  • Verena Avatar
  • Otrzymane podziękowania 840
  • Oklaski: 2
Może to wideo będzie podpowiedzią

Skąd pochodzą nasze myśli?
Za tę wiadomość podziękował(a): karola, Stefania, Margo, morski, KROPKA, Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/26 19:08 #16153

• ruda_wiedzma
  • ruda_wiedzma Avatar
Margo
Genialnego masz fryzjera ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): morski, KROPKA, Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/26 19:34 #16154

• raphaela
  • raphaela Avatar
  • Otrzymane podziękowania 3559
  • Oklaski: 10
Margo, super się czyta, widać, że pisane prosto z serducha :aniolek: :231309:
Za tę wiadomość podziękował(a): Stefania, morski, Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/26 20:13 #16163

• Marika
  • Marika Avatar
  • Otrzymane podziękowania 82
Margo , dzięki. :jupi:
Jak Ty mnie inspirujesz ! :231309:
Ja ciągle jeszcze przecieram oczy :woot: "ale oso chodzi ?" :oczko:
Twoje super posty naprawdę zachęcają do zgłębiania tematu. Zresztą ...całe to forum. :hiya:
Malutkie doświadczenia mam już za sobą , ale potrzebuję Waszych wpisów.
Chyba pójdę na całość :oczko: i zapiszę się na warsztaty.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasia-moderator, naczelna, karola, Stefania, morski, KROPKA, Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/26 20:23 #16166

• raphaela
  • raphaela Avatar
Marika napisał:
Margo , dzięki. :jupi:
Jak Ty mnie inspirujesz ! :231309:
Ja ciągle jeszcze przecieram oczy :woot: "ale oso chodzi ?" :oczko:
Twoje super posty naprawdę zachęcają do zgłębiania tematu. Zresztą ...całe to forum. :hiya:
Malutkie doświadczenia mam już za sobą , ale potrzebuję Waszych wpisów.
Chyba pójdę na całość :oczko: i zapiszę się na warsztaty.
jasne, idź na całość, warto!!! :piatka: :aniolek:
Za tę wiadomość podziękował(a): naczelna, karola, Stefania, KROPKA, Marika, Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/26 22:33 #16201

• ruda_wiedzma
  • ruda_wiedzma Avatar
Margo May napisał:
ruda_wiedzma napisał:
Margo
Genialnego masz fryzjera ;)

Naprawdę jest genialny! Czasem się zastanawiam, dlaczego mu tak ufam i pozwalam na te szaleństwa!
Raz mnie nawet przez to w pracy szefowa zganiła, kazała włosy przemalować (bo miałam zielone pasemko).
Ale i tak tego nie zrobiłam...
Fryzjer jest dla mnie jak terapia dla mojej kobiecości. Kobieta potrzebuje czuć się sobą, czuć się pięknie i nie bać patrzeć w lustro. On wie, czego mi potrzeba. Nazywa to "dodawaniem pazura" hehe :41210:[/quoten

namiary poproszę ;)
żarcik
Za tę wiadomość podziękował(a): naczelna, KROPKA, Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/27 16:27 #16307

• Maur
  • Maur Avatar
  • Niech płynie...
  • Otrzymane podziękowania 9955
  • Oklaski: 23
No ciekaw jeste coz takiego bedzie sie dzialo. Poza tym, że otworza sie dla ciebie nowe perspektywy, zajmiesz sie czyms co naprawde kochasz cala soba, a nie glowa. Wszechswiat poprowadzi cie za rękę jak wielu przed tobą i wielu jeszcze po tobie. Bo taki jest. Wspiera tych, którzy żyją w zgodzie z sercem i dusza, którzy podążają za swoją własną legendą.
Ojjjj będzie sie działo. :oczko:
Niech płynie... z miłością, radością, z wdzięcznością
Ostatnio zmieniany: 2014/08/27 17:52 przez Maur.
Za tę wiadomość podziękował(a): morska, naczelna, karola, Stefania, Margo, morski, KROPKA, Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/27 17:28 #16320

• Maur
  • Maur Avatar
  • Niech płynie...
Serce powiadasz? :faja: :evil: :diabelek:
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo, Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/27 17:38 #16322

• Maur
  • Maur Avatar
  • Niech płynie...
No to masz pioseneczkę w prezencie :calus:
Za tę wiadomość podziękował(a): karola, Margo, Hania, KROPKA, Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/27 20:21 #16356

• Maur
  • Maur Avatar
  • Niech płynie...
Margo May tak patrzę na puste miejsce pod twoim nickiem. Moze by tam jakieś słoneczko wstawić, albo księżyc moze albo Kubusia Puchatka albo .....
Moze sie weselej od tego zrobi?
Ostatnio zmieniany: 2014/08/28 07:55 przez Maur.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/27 20:22 #16358

• morski
  • morski Avatar
  • "Miej serce i patrzaj w serce.."
  • Otrzymane podziękowania 1366
  • Oklaski: 2
lub szalona czarodziejke z komiksu :oczko:
Kazdy idzie swoja droga..uwazaj tylko ,zeby nikogo po drodze nie podeptac..-Wlodzimir..
Za tę wiadomość podziękował(a): Maur, KROPKA, Margo May

Nowe życie Margo May 2014/08/27 20:59 #16372

• Margo
  • Margo Avatar
  • Otrzymane podziękowania 1700
  • Oklaski: 5
ZAWSZE chciałam mieć bar na plaży, gdzie ludzie będą przychodzić na drinka i tańczyć salsę!
Coś we mnie chyba UMIERA..
Co to teraz będzie? Może wyjadę i nie wrócę?[/quote]

Czy to ZAWSZE nadal jest, jesli tak..... wszystko jest możliwe ograniczenia są tylko w naszych głowach, wyprodukowane przez nas umysł ...
Coś we mnie chyba UMIERA - aby nowe mogło przyjść :417206: , stare musi odejść . MM to początek Twojej tansformacji... Masz dwa wyjścia.....
1. Pójść za głosem serca
2. Pójść za głosem serca
Jest jeszcze trzecienwyjscie..... Pójść za głosem .... :silly:
:2313311: :3111204:
Ostatnio zmieniany: 2014/08/27 21:00 przez Margo.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maur, karola, Stefania, Hania, morski, Zaczarowana, KROPKA, prosperita, Margo May, Lizka

Nowe życie Margo May 2014/08/27 21:37 #16379

• raphaela
  • raphaela Avatar
Margo, idź na całość :2313311:
Za tę wiadomość podziękował(a): KROPKA, Margo May

Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie bez podania źródła lub bez zgody autorów jest niezgodne z prawem.

© 2016 Katarzyna Świstelnicka i Piotr Kaliński