Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Klucz do siebie

Klucz do siebie 2017/08/17 14:58 #68068

• mara
  • mara Avatar
  • Otrzymane podziękowania 995
  • Oklaski: 1
:dzieki: :przytul: :calus7:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krystal

Klucz do siebie 2017/08/20 12:43 #68075

• jaskółka
  • jaskółka Avatar
  • Otrzymane podziękowania 3447
  • Oklaski: 4
Jeszcze na temat Medytacji Jedności w czasie zaćmienia 2017-8-21.

Dziś na stronie SkiSK absolwenci warsztatów ukazał się wpis Agnieszki Dobrzańskiej dotyczący tej medytacji:

"Zanim cokolwiek uczynisz, zainwestujesz swoją energię i otworzysz swe serce - sprawdź, dowiedz się czym w rzeczywistości to jest i jakie konsekwencje niesie ze sobą..." i link do iwonasicinska.pl "Uwaga na Zaćmienie 21.08.2017
i jego konsekwencje aż do stycznia 2018."

Krystal, z całym szacunkiem dla Twojej działalności na tym forum, powtórzyłam powyższy wpis, ponieważ jest niebywale istotne, aby każdy człowiek dokonywał świadomych wyborów, w czym chce uczestniczyć, a do czego nie dołączać.

Dobrze, że podkreślasz, aby każdy czytając "rozważył w swoim sercu, czego chce i jak to z nim rezonuje".

W dziejach forum był już taki przypadek, kiedy administratorzy zwracali uwagę na ostrożność w przyłączaniu się do inicjatywy medytacji w szczytnym światowym celu, kiedy to nie było zupełnie jasne, kto jest inicjatorem takiego przedsięwzięcia.

Do wydarzenia, które ma mieć miejsce jutro, jest jeszcze trochę czasu, więc można spokojnie zapoznać się ze zdaniem
obydwu stron.

Dobrych decyzji podjętych w zgodzie ze sobą, swoim sercem i umysłem. s3
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilak, mara, Pieprz i Sól, Krystal

Klucz do siebie 2017/08/20 16:07 #68076

• Krystal
  • Krystal Avatar
  • Zawsze dzialam w słusznej sprawie,Jestem.
  • Otrzymane podziękowania 2608
  • Oklaski: 2
s3 Dziękuję Jaskółko za troskę i Twoje uwagi na ten temat. To prawda,, że należy rozważyć w swoim sercu, aby podjąć decyzje, takie, czy inne. Zapoznałam się z tym linkiem już, pisałam o tym wcześniej. Jest w nim wiele lęku i wiele wątpliwości, tak go odebrałam. :4114: W dzisiejszym świecie wszystko bazuje na strachu, dlatego tak trudno coś osiągnąć.

Podałam tego linka informacyjnie, wiem, że nikt tutaj i tak nie angażuje się specjalnie, a tym bardziej w takie rzeczy.
Myślę, że na tym skończę i tego tematu nie będę więcej tutaj poruszała. Tak będzie lepiej..Jeśli jest tyle kontrowersji, to lepiej sobie odpuścić i dać spokój.. Zawsze można skupić się na swoim sercu i własnym Świetle. :)

Jeśli o mnie chodzi,to uczestniczę czasem w zbiorowej medytacji, np corocznie 30 grudnia , którą organizuje ,, Nieznany Świat,, i jest mierzona, czy się coś zmienia w tym czasie, a trwa średnio pół godziny od godz. 22.00 - 22.30 i jak to się ma do normalnego stanu świadomości.
Temat do medytacji wybierają sami czytelnicy, którzy nadsyłają swoje propozycje.
Każdego roku jest inny temat, w zależności, co jest na dany czas najbardziej odpowiednie.

Namaste!

:347:
Krystal
Ostatnio zmieniany: 2017/08/20 16:36 przez Krystal.
Za tę wiadomość podziękował(a): mara, Pieprz i Sól, wiśka

Klucz do siebie 2017/08/20 17:02 #68077

• jaskółka
  • jaskółka Avatar
s3
Za tę wiadomość podziękował(a): mara

Klucz do siebie 2017/08/21 09:11 #68079

• mara
  • mara Avatar
Krystal s3 :dzieki:
...podałam tego linka informacyjnie, wiem, że nikt tutaj i tak nie angażuje się specjalnie, a tym bardziej w takie rzeczy.
Myślę, że na tym skończę i tego tematu nie będę więcej tutaj poruszała. Tak będzie lepiej..Jeśli jest tyle kontrowersji, to lepiej sobie odpuścić i dać spokój... :42109:
Kryształku dziel się, informuj, a ...każdy czytając "rozważył w swoim sercu, czego chce i jak to z nim rezonuje"... s3
Ja posłuchałam siebie ...Poczuj, jak odbierasz ten tekst... :dzieki: i nie wezmę udziału, ale jestem bogatsza o Twoje informacje.
Kryształku- z niecierpliwością czekam na Twoje nowe wpisy :calus7:
Niebieski nów w Lwie- głos serca, pomedytuję i zasieję swoje marzenia :3111204:
...Pomaga w tym medytacja polegająca na trzymaniu dłoni na sercu i słuchaniu jego bicia. Celem tej medytacji jest uwolnienie się od myśli, zejście świadomością do poziomu serca i zanurzenie w jego ciszy. Będąc w tym miejscu możesz zadać sercu pytanie o coś, co jest dla Ciebie ważne. Kontaktujemy się z samym centrum naszej istoty, miejscem gdzie drzemie odpowiedź na pytanie: kim tak naprawdę jestem? Co pragnę wyrazić? Jak manifestuję swoją obecność w świecie i jak celebruję życie? Czy jest jakieś pragnienie, marzenie, tęsknota, która domaga się wyrażenia? To wspaniały czas na twórczość i odkrywanie nowych sposobów wyrażania siebie. To również idealny czas na rytuały miłosne i zapraszanie ognistej namiętności ...wg Marii Moonset
...Warto poświęcić wieczorem trochę czasu na wyciszenie, medytację, modlitwę, wprowadzenie siebie w spokojny, pozytywny, zrelaksowany nastrój, by w tym stanie zacząć mentalnie tworzyć obraz swojej przyszłości...wg A. Maciąg
Ja oczywiście zrobię to po swojemu...tak jak mówi mi moje serce :3111204:

Jaskółko s3 :dzieki:
Ostatnio zmieniany: 2017/08/21 10:06 przez mara.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pieprz i Sól, Krystal, Tiger

Klucz do siebie 2017/08/21 16:31 #68081

• Krystal
  • Krystal Avatar
:aniolek: s3 mara, dziękuję za Twój komentarz. Ja się nigdzie nie wyprowadzam. Uznałam tylko,że lepiej mieć wybrane, neutralne wpisy, wtedy jest się ,pośrodku,, . Za duże otwarcie też nie służy zbytnio... :( Lepiej poruszać się po ,,bezpiecznych,, strefach.

Fajna ta medytacja, o której piszesz. Można ją praktykować bezpiecznie. :dzieki:

Ja nie pamiętam, skąd to wzięłam , mam taki wpis w notesie:

,, Proces wyciszającej Medytacji - 15 min. Jesteś w stanie przyzwolenia, zatrzymujesz działanie myśli, zwracasz się do swego Źródła Energii, do twojej Wewnętrznej Istoty , do twojego Boga w Tobie:

,, Jestem tutaj w stanie przyzwolenia.
Pozwalam, by Źródło Energii w czysty sposób płynęło przeze mnie,,.

Dodam jeszcze, że nieraz dodaję afirmacje:

,,JAM JEST Czystą Inspiracją,,

,,JAM JEST Czystym Światłem tu Działającym,,

,,JAM JEST Czyste Objawienie tego, co chcę widzieć,, .

I po prostu trwasz, ale można by też dodać później jakieś intencje, czy obrazy. Każdy jest swoim twórcą.

Wczoraj trafiłam na filmik, nasz polski na temat FSB - czyli dostrojenie ciała fizycznego, do wibracji naszej Duszy, Wyższej Jaźni. Trochę wcześniej o tym pisałam i ładnie jest to tam pokazane. s3

Nikogo nie zachęcam, jeśli ktoś chce, to sobie obejrzy. Dla mnie jest on w porządku. :417206: s3 :przytul:

Anna Niżyńska - Soul Body Fusion:

Namaste!

:calus7:
Krystal
Ostatnio zmieniany: 2017/08/21 16:46 przez Krystal.
Za tę wiadomość podziękował(a): Piotr-admin, mara, Pieprz i Sól, wiśka, Tiger

Klucz do siebie 2017/08/21 19:17 #68082

• mara
  • mara Avatar
:dzieki: zapoznam się z chęcią :calus7:
Ja ostatnio natknęłam się na osobę pani Joanny Wieczorek -Dieng autorki ksiąźki " Wszystkie barwy słońca"...nie czytałam jej jeszcze, ale przytoczę fragment jej propozycji
1. Rytm poranka
a) Tuż po przebudzeniu, jeszcze z zamkniętymi oczami, połóż lewą dłoń na sercu a prawą na podbrzuszu. W ten sposób łączysz się z duszą, która mieszka w sercu i łonem, źródłem życia (w wielu kulturach traktowanym jako święte). Oddychaj naturalnym rytmem, koncentrując uwagę na dźwięku oddechu i skupiaj swoją uwagą na dłoniach ułożonych na ciele. W tym prostym ćwiczeniu powracasz, z sennego marzenia, do siebie samej i harmonizujesz układ nerwowy. Dzięki temu przywracasz połączenie ciała i umysłu. Po kilku minutach usiądź na krawędzi łóżka, podłodze lub krześle do krótkiej medytacji. Zachowując zamknięte oczy i prosty kręgosłup powtarzaj w głowie „ja" na wdechu nosem i „jestem" na wydechu ustami. Zrób 10 takich naturalnych oddechów.
b) Energiczne podskoki wzmacniają ciało i ducha. Autorka poleca pajacyki, ale jeśli wolisz bardziej szalony wariant nie ograniczaj się :).
2. Rytm dnia
a) Sylwetka – optymizm linii prostej. Na plecach nosimy przeróżne niewidzialne ciężary tzw. garby. Nasze ciało utrzymuje w pamięci komórkowej zdarzenia, słowa, nieprzyjemne sytuacje. Wiele z nich przygniata nas do ziemi – dopóki ich nie
uwolnimy. Wyprostowanie się jest potężnym narzędziem: prostując kręgosłup, otwieramy klatkę piersiową, pozwalając sobie na głęboki oddech,zwiększając wiarę w siebie i optymizm. Powraca poczucie siły. Prostuj się więc za każdym razem, gdy złapiesz się na garbieniu. Wypręż klatkę piersiową, ściągnij łopatki i wypychając do przodu miednicę. Patrz
pewnie przed siebie – to twoja pozycja mocy. Dodaj jeszcze długi świadomy wdech i wydech, gdyż są one twoim tu i
teraz.
b) Stopy i dłonie- pełen kontakt stóp z podłożem przywraca poczucie bezpieczeństwa i mocnego osadzenia w źyciu. Przed ważnym spotkaniem, czy też po prostu dla podniesienia poziomu swojej energii życiowej, pójdź do pomieszczenia w którym czujesz się bezpiecznie. Zdejmij buty i usiądź na krześle stawiając stopy mocno na podłodze, poruszaj palcami. Wyobraź sobie, jak ziemia odżywia ciebie przesyłając swoją unikatową witaminę Z. Z każdym wdechem, absorbujesz poprzez stopy wszystkie składniki odżywcze dla ciała, umysłu i duszy. Z każdym wydechem oddajesz ziemi całe napięcie. Na koniec wizualizacji zaklaszcz w dłonie trzy razy dla pobudzenia energii. W dłoniach i stopach znajdują się zakończenia nerwowe, łączące najważniejsze części ciała.
3. Rytm wieczoru
a) Wracając do domu zostaw troski za drzwiami. Zanim przekroczysz próg dotknij ziemi czy rośliny z intencją oczyszczenia.
b) Medytacja. Przed snem usiądź z prostym kręgosłupem, oczy zamknięte. Podczas wdechu nosem mów w myślach „jestem", w trakcie wydechu ustami „szczęściem", „miłością", „spokojem', „siłą", „łagodnością". Tym sposobem wzmac-
niasz lub przywołujesz te jakości, które chciałabyś, aby zaistniały w twoim życiu.
www.joannawieczorek.com/media
:231343:
Oj, ale zajęłam Ci duźo miejsca w tym Twoim domku :42109:
Chciałam podzielić się ...dlatego przytoczyłam dość chyba długi cytat...ale wydał mi się ciekawy.
Ostatnio zmieniany: 2017/08/21 19:24 przez mara.
Za tę wiadomość podziękował(a): Piotr-admin, Pieprz i Sól, Krystal, wiśka, Tiger

Klucz do siebie 2017/08/21 21:11 #68084

• Krystal
  • Krystal Avatar
s3 Dziękuję mara. Wydają się być interesujące te sugestie. Niektóre z nich / może nie do końca robimy mimowolnie /.
Np. to z ręką na sercu i podbrzuszu , to mój stały zwyczaj od dawna, tak chyba z REIKI się utrwalił. Tak zasypiam i gdy sobie leżę. Nie koncentruję się tylko na oddechu, ale można to zmienić.
I ostatnie nr 3. Robię sobie czasem , jak już leżę, jestem odprężona i zapraszam do mojej aury do mojego pola to, czego sobie życzę. Np. odpowiednie osoby, czyli np. bliskich, przyjaciół, anioły, delfiny i wszystko z Jestem -szczęśliwa, dobra, kochająca, mądra, Światła, pełna Miłości, zdrowie, kochane zwierzątka, wybaczająca, kryształy, dobrobyt, dostatek itp. , co tylko zapragnę jest w moim polu.

Teraz pragnę poświęcić więcej uwagi -Evelyn Monahan - kiedyś dawno temu to robiłam. Teraz chciała bym przekonać się, jak to po długim czasie zadziała u mnie teraz. Szczególnie nad moim zdrowiem i emocjami i SBF.
Dwupunkt to swoją drogą jest na co dzień.

Dziś już mi się nie chce,ale może innym razem opiszę, jak działa Pole, gdy niczego nie oczekujesz, / co jest nieraz bardzo trudne dla mnie / :)

Krystal
Za tę wiadomość podziękował(a): mara, Pieprz i Sól, wiśka, Tiger

Klucz do siebie 2017/08/21 21:48 #68086

• mara
  • mara Avatar
Nic nie oczekiwać, odpuścić... :231343: i ja mam teź problem :231314:
A więc innym razem...bardzo chętnie poczytam to- czym się na ten temat z nami podzielisz :calus7:
Ostatnio zmieniany: 2017/08/21 21:48 przez mara.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pieprz i Sól, Krystal, wiśka, Tiger

Klucz do siebie 2017/08/23 20:33 #68092

• Krystal
  • Krystal Avatar
:3111204: To mogło być 2 i pół,może trzy lata temu, jak założyłam sobie nowy notes do notatek. Czytając różne blogi, teksty, zapisuję sobie czasem coś, co uznaję za ważne. :czytaj:
I tak w tym notesie na pierwszej stronie zapisałam sobie informację z jakiegoś bloga, niestety nie napisałam sobie adresu.
Pamiętam jedynie, że była tam mowa o cholesterolu i syntetycznych lekach na jego obniżenie. I osoba ta podała informację, że istnieje naturalny środek na tę przypadłość. Zapisałam sobie tak, cytuję: ,,...Dihydrokwercytyny - z modrzewia - na obniżenie cholesterolu, chroni wątrobę przed toksynami, wzmacnia serce i usprawnia układ krążenia i wiele, wiele innych jeszcze ma właściwości...,,

Zapisałam, notes - zeszyt prawie się zapełnia i jakiś czas temu, może m-c natknęłam się na ten wpis i zaczęłam szukać tego w internecie - czy jest, gdzie można kupić i jaka jest cena tego preparatu. Znalazłam różne informacje, istnieje on pod różnymi nazwami , lecz zawiera właśnie dihydrokwercytynę z modrzewia syberyjskiego, bajkalskiego ... Cena dosyć wysoka, więc znów odłożyłam to na bok, nie na ten moment dla mnie.

W tym notesie pod informacją o tym , miałam umieszczony adres Firmy, gdzie pracuje moja córka.

Niedawno minęły moje urodziny, więc
spotkaliśmy się w gronie rodzinnym, córeczka też dojechała, chociaż z przeszkodami wielkimi po tych ostatnich
wichurach.
Oczywiście jakieś prezenciki były od gości i dzieci moich i dodatkowo otrzymałam 100 ml buteleczkę preparatu w prezencie, który zawierał coś znaną mi nazwę... :co: Sprawdziłam i rzeczywiście to jest preparat, który ma w swoim składzie właśnie dihydrokwercytynę z modrzewia syberyjskiego :woohoo: plus olej rokitnikowy i olej z dzikiej róży syberyjskiej. Wszystkie wysoko cenione ze względu na właściwości. Można sobie poczytać np.o rokitniku...
Preparat nazywa się charosznik i powstał w oparciu o recepturę pochodzącą z medycyny ludowej - ludów Syberii i Ałtaju.
Nikt o tym nie wiedział, że szukałam takich informacji i interesowałam się tym.

Olejek dostałam od Pani Prezes Firmy, w której pracuje moja córka, tak po prostu. :) . Nie znam Jej osobiście, jedynie raz rok temu chwilę rozmawiałyśmy przez telefon, gdzie Pani Prezes gratulowała mi wychowania mojej córki, chodziło o :231302: :417206: :przytul: s3 . Chodzi mi o to, że w notesie pod nazwą tego preparatu, była nazwa tej Firmy i stamtąd niespodziewanie otrzymałam ten środek. To dosyć ciekawe, niezbadane to Pole i ma wyobraźnię!. :czarodziej: Tak sobie to skojarzyłam, przypadek? Ja w przypadki nie wierzę akurat... :231314:

A przy okazji może akurat komuś przyda się informacja na temat dihydrokwercytyny. Tak właściwie, to zamierzałam od jakiegoś czasu napisać o tym preparacie tu na blogu , tak w ramach informacji , a potoczyło się tak. Niezbadane są ścieżki Pola :)

Tu jest opis właściwości dihydrokwercytyny - oczywiście można poszukać sobie więcej informacji, jeśli ktoś chce.

leczeniepro.pl/taksyfolina-dihydrokwerce...in/#przeciwwskazania

Krystal
Ostatnio zmieniany: 2017/08/23 21:55 przez Krystal.
Za tę wiadomość podziękował(a): mara, Pieprz i Sól, Milagros, wiśka, Tiger

Klucz do siebie 2017/09/02 21:36 #68107

• Krystal
  • Krystal Avatar
:3111204: Trochę pomilczałam, mając nadzieję, że inne osoby zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami z Dwupunktem i nie tylko. Z pewnością każdy by znalazł takie doświadczenia w swoim życiu, które były trochę lub bardzo niezwykłe.
Jak działa Pole, jak działa myśl - można to zauważać, jeśli tylko tego zechcemy - na każdym kroku. Możemy się tym dzielić z innymi dla uświadomienia sobie i zrozumienia, a nie dla samej tylko ciekawości czytania.

Taki filmik mi się nasunął, wiele mówi moim zdaniem - zamiast wielu słów:

www.o2.pl/short/praca-zespolowa-6160028829894785s :piatka: s3

Jestem wdzięczna za to Forum i uważam, że powinniśmy dbać o nie wszyscy, bo my je tworzymy, nikt inny...
Jeśli nie będziemy aktywni, twórczy i współpracujący, to pozostanie tylko czytanie tego, co powstało na początku, gdy działało prężnie, a ludzie sobie pomagali i wspierali z całego serca. :piatka: s3 :przytul:

Chciałam wpisać parę pytań do Pola, ale gdzieś zniknęły, które chyba Boya zainicjowała, bo nie mogę ich znaleźć. :231314: .

1.Jak by to było? Jak by to wyglądało, gdyby blokada, która przejawiła się na Forum Dwupunktowym rozpuściła się?
2.Jak by to było, jak byśmy to odbierali, gdyby Forum znów tętniło życiem, odnową, inspiracją, nową kreacją? Jak byśmy się z tym czuli? Co nowego byśmy doświadczali wnosząc nową energię i świeżość do naszego Forum?
3.Jak by to było, gdybyśmy potrafili uświadomić sobie, czym to Forum dla nas jest? Jak byśmy się czuli z tą świadomością? A gdyby go zabrakło, to jak byśmy to odebrali, jak byśmy się czuli z tym? / bo czasem coś jest tak oczywiste, że tego nie zauważamy nawet /.
4.Jak byśmy czuli się ze świadomością, że w jakimś stopniu jesteśmy tutaj połączeni i jesteśmy ,,rodziną kwantową,,?
5.Jak byśmy się czuli ze świadomością, że to jest ,,nasze podwórko,,?

Miłego weekendu!

Krystal
Ostatnio zmieniany: 2017/09/02 21:37 przez Krystal.
Za tę wiadomość podziękował(a): mara, wiśka

Klucz do siebie 2017/09/02 21:59 #68109

• jaskółka
  • jaskółka Avatar
Krystal s3 ,

podziwiam Cię, jesteś niezmordowana.
Twoje pytania do Pola są trafione w punkt.
Ja sama czasami zastanawiam się, co takiego się stało, że zamilkłam i nie udzielam się na forum tak aktywnie jak dawniej.
Jestem tu często, żeby nie rzec: stale, lecz zamilkł też impuls do pisania.
I tak, jak napisałam na początku, jestem pełna uznania dla Ciebie, że wciąż piszesz, mimo słabego odzewu pisemnego.
Bo że jesteś czytana to z pewnością wiesz.
Może pomaga Ci świadomość, że jesteś pomocą i otuchą dla innych.
Niech się więc dzieje najlepiej dla tego forum i jego użytkowników. s3
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilak, mara, Krystal, wiśka

Klucz do siebie 2017/09/02 23:03 #68110

• Krystal
  • Krystal Avatar
:3111204: Dzięki Jaskółko, wiem, że większość osób tu wchodzących to tzw. ,,czytacze,,, ale warto czasem się przemóc.Ja jestem niezmordowana, bo inaczej już dawno bym się poddała z moimi doświadczeniami, ale jestem taki ,,uparciuch,,, co mi w domu i nie tylko, zarzucają. Pewnie mają rację trochę, lecz ja wolała bym określenie ,,konsekwentna,,. Czasem to jest pomocne, czasem bywa przeszkodą. Pogadałam z Polem, że jak mam coś pisać , to niech mi przyśle wenę twórczą, bo ja jestem w domu i tak naprawdę niewiele nowego dzieje się w moim życiu, bo nie bywam, nie jeżdżę, mam to utrudnione. Sama sobie dopaliłam po urodzinach jeszcze w kręgosłup i teraz boli, jak licho, oprócz innych problemów zdrowotnych. :(
To podobno leży w moim charakterze np., że drążę, wybaczam..... wspieram..., dłuuugoooo!, cierpliwie, aż mnie wkurzy, gdy uznam,że dosyć i wtedy nic już mnie nie ruszy, zostawiam sprawę danej osobie , a ja idę dalej...swoją drogą.

Chciałam dodać, że przed chwileczką chciałam włączyć lampkę solną w mojej sypialni, włącznik jest na kablu i pstrykło...! Wyskoczył bezpiecznik do prądu w pokoju i przepalił żarówkę - dzieje się, jest Moc! Pytanie tylko, jaka?

Brak inspiracji się udziela, bo ja też zaczęłam mieć pustkę, o czym ja mam pisać?
Zadałam takie pytanie do Pola z prośbą o inspirację. Właściwie, nie wiedziałam, o czym będę pisała - samo jakoś przyszło...

Jaskółko przed ok. pół godziny wcześniej zamówiłam sobie Kinslowa , o którym pisałam w innym miejscu i ,,Medycynę kwantową,, i Twoją książkę ,, Prześwit,,. Czekałam na okazję, kiedy będę coś zamawiała, bo długo nic nie zamawiałam.

Pozdrawiam Was serdecznie!
Krystal
Ostatnio zmieniany: 2017/09/03 15:08 przez Krystal.
Za tę wiadomość podziękował(a): mara, wiśka

Klucz do siebie 2017/09/03 03:28 #68111

• jaskółka
  • jaskółka Avatar
Kochana Krystal s3

Jakaś bezsenna noc mi się trafiła, więc żeby nie przewracać się bezowocnie z boku na bok, wstałam, popijam ciepłą wodę z miodem i jestem tutaj.
Co do "niezmordowania" - mam podobnie, bo mimo trudnych doświadczeń życiowych dotąd szukałam ratunku w różnych miejscach i metodach, aż znalazłam 2p i przy nim zostałam, zauważając jednakże , że rozszerza się, przynosząc nowe doświadczenia i możliwości.

A co do książek - aktualnie czytam 3 naraz:
1. Neale Walsch tom 4 "Rozmowy z Bogiem"
2. Neale Walsch "Jedyna ważna rzecz"
3. Frank Kinslow "Kiedy nic nie działa spróbuj nie robić NIC".

Chociaż jakiś czas temu obiecywałam sobie, że się nie skuszę na nowe książki, to nie mogłam sobie odmówić, zwłaszcza Neala Walscha. Jego poprzednie 3 tomy "Rozmów z Bogiem" były mi ogromną pociechą w trudnych chwilach,
czytałam je nie jeden raz, lecz wracałam wielokrotnie, nawet w ten sposób, że otwierałam książkę w przypadkowym miejscu i zawsze było to odkrywcze, jak za pierwszym razem.

Sam Neale Walsch twierdził, że po ostatniej książce (chyba "Współpraca z Bogiem") zakończył ten cykl, a tu - niespodzianka - o której tak pisze we wstępie:
"2 sierpnia 2016 obudziłem się z głębokiego snu. Wyrwał mnie z niego przemożny impuls. Nie nachodził mnie od niemal dziesięciu lat, ale i tak od razu go poznałem.(...)Wszystko jasne. Miałem ledwie chwilę, żeby się ogarnąć, zanim stawię się na "spotkanie".

I jak to u Walscha - pięknie formułowane zdania, przejrzyste i jasne przesłanie - bardzo dobrze się czyta.

P.s.1.
A wiesz, Krystal, jak pięknie się zrealizowały Twoje życzenia miłego weekendu z wcześniejszego postu?
W sobotę w Parku Kościuszki w Katowicach odbywało się głośne czytanie "Wesela" Wyspiańskiego.
A jedną z atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu były warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których dzieci robiły kolorowe wianuszki z bibułkowych kwiatów oraz czapki krakuski z czerwonego filcu z pawimi piórami ( a jakże!).
Oczywiście dzieciom pomagały mamy, tatusiowie albo babcie.
A warsztat prowadziła moja krakowska córka, której pomagała moja 10-letnia wnuczka.
Miałam również swój udział, bo wycinałam i kleiłam kwiatuszki, rozmawiałam z dziećmi i było to wspaniale popołudnie.

Miłej niedzieli dla nas wszystkich. s3

P.s.2.
Wróciłam do Twojego postu - piszesz o kręgosłupie.
W sklepie zielarskim pani poleciła mi do smarowania olej żywokostowy z gojnikiem firmy Astron.
Stosuję - przynosi ulgę.
Życzę Ci zdrowia.
Ostatnio zmieniany: 2017/09/03 03:37 przez jaskółka.
Za tę wiadomość podziękował(a): mara

Klucz do siebie 2017/09/03 15:05 #68112

• Krystal
  • Krystal Avatar
:3111204: Jaskółko, fajnie, że tak miło spędziłaś czas i to z innymi. To dla Ciebie ważne i jest sukcesem, o ile dobrze pamiętam. :) :417206: Piękne to było towarzystwo,naprawdę można się odprężyć i nabrać dobrej energii. :piatka: s3

Czytałam ,,Rozmowy z Bogiem,,, ale już dosyć dawno i dwa razy chyba oglądałam film. Tez mi bardzo odpowiada sposób, w jaki napisana jest ta książka. Lubię tak, gdy coś wprost trafia do serca i jest łatwe do zrozumienia.
A tę książkę Kinslowa właśnie zamówiłam i prawdopodobnie otrzymam ją we wtorek,czyli 05 września.
Tej drugiej Walsha nie czytałam.Teraz, jak już wcześniej pisałam wracam do wcześniej czytanych książek i z nowego poziomu je czytam i przyglądam się. To dosyć ciekawe doświadczenie, nie dosyć, że przypomina się i utwierdza, co tam jest przedstawione, to jeszcze można na to spojrzeć z innej perspektywy i skorygować coś , lub dodać do tego, co aktualnie się robi.

Książki, z którymi się zaprzyjaźniam i są mi na bieżąco dostępne , też mi służą w ten sposób, o którym piszesz, Ze pomyślę o czymś i następnie otwieram książkę i tam znajduję często odpowiedź na moje pytanie, czy wątpliwości.

Olej żywokostowy mam zrobiony i nalewkę do smarowania. Nie przepadam, bo brudzi bieliznę, a trzeba długo smarować. , a gojnik zapomniałam zamówić, już był mi polecany tutaj...Dzięki za informację, może w tej postaci lepiej się sprawdzi?

Kiedy piszesz o tym pięknym spotkaniu, to wstawiam linka, akurat dzisiaj do niego dotarłam.

www.o2.pl/short/nowy-aniolek-victorias-secret-6161752865089153s

Obrazy z duszą:

malarstwoduszy.blogspot.com/search?updat...1:00&max-results=500

Pozdrawiam!
Krystal
Ostatnio zmieniany: 2017/09/03 15:32 przez Krystal.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie bez podania źródła lub bez zgody autorów jest niezgodne z prawem.

© 2016 Katarzyna Świstelnicka i Piotr Kaliński